מניפת צבעים

כולנו מודעים להשפעה החזקה של הצבעים על האדם. בעולם העיצוב מודעים לכך עוד יותר ומתייחסים בכובד ראש לתחושות שהצבעים גורמים לאדם. תורת הצבע זוהי תורה שלמה הנלמדת לעומק הן בעולם הפרסום והן בעולם העיצוב הגרפי וכמובן גם בעולם עיצוב הבית.

מניפת צבעים – מה כוחם של הצבעים? 

למגוון הצבעים יש כח לגרום ולהעביר תחושות שונות אצל אנשים. לעיתים זוהי תחושת אזהרה אל מול סכנה אורבת, זה יכול להיות תחושה של אהבה, תחושה של רוך וחמלה, זה יכול גם להיות תחושה של בריאות, של רעננות או חדשנות, עוד ועוד. בצביעת חדר שינה לדוגמה יש צורך לשים לב לגוונים וישנה תורה שלימה שנקראת תורת הפנג שוואי שעוסקת בצבעים שנמצאים בחדר השינה.

מי צריך ללמוד על מניפת הצבעים? 

מעצבים גרפיים או בעלי מקצוע העוסקים בעיצוב הבית או עיצוב רהיטים, מעצבי אופנה ועוד שבאמצעות המשחק עם הצבעים השונים הם בעצם משפיעים על התחושות של הלקוחות שלהם, ובתור שכאלה, יש להם הזכות לעבוד עם קטלוג הצבעים, זכות שיש בה הרבה מאוד אחריות.

מה לומדים בתורת הצבעים? 

ראשית נלמדים התיאוריות השונות בדבר התחושות שהצבעים עשויים ליצור אצל האדם. לאחר שהידע הזה נרכש ניתן להתקדם הלאה לטכניקות מתקדמות של שליטה על כמות הצבע ועל התחושה אותה אנו מתכוונים ליצור לטובת היצירה הספציפית שלנו ולטובת המסר אותו אנו שואפים להעביר.

מניפת צבעים
מניפת צבעים – כוחו של הצבע

התאמת הצבעים באופן הנכון – כיצד זה נעשה? 

בחירת הצבעים צריכה להיעשות באופן הנכון בהתאמה לפרויקט העיצובי שעליו עובדים, כאשר אנו מבצעים צביעת פרקט לדוגמה עלינו להיות זהירים אמוד בבחירת הצבע שכן מראה רצפת הפרקט יכול להשפיע על המראה כללי של החדר בו הוא מותקן. כמו כן היא צריכה להתאים לקהל היעד אשר עבורו נעשה הפרויקט, ובנוסף חייבת להיות התאמה לסביבה בה מתבצע הפרויקט ולממדים הפיזיים של המקום או המוצר.
ידוע שתחושות ומסרים חזותיים עשויים לעבור במהירות של אלפית השנייה ולכן מיוחסת החשיבות הרבה לבחירת הצבע מתוך מניפת הצבעים, כאשר מצליחים להעביר את המסר ולעורר את התחושה אותה רצינו להעביר, הרי הצלחנו במשימה.

היצמדות לכללים – 

מכיוון שלתורת הצבע ישנה תורה שלמה וחוקים ברורים מאוד, לכן כאשר בוחרים בצבע כלשהו מטבלת צבעים ובמיוחד בצעדים הראשונים בתחום, חשוב מאוד לדבוק בכללים ולהימנע מניסיונות מיותרים והמצאת גלגלים חדשים, לא כדאי לנסות להיות מקוריים ומתוחכמים כאשר אין עדיין את הניסיון והמומחיות בתחום זה.
עבודה חכמה עם מניפת הצבעים תוביל לתוצאות הרצויות.

שירותים נוספים: צבעים לחדר שינה, קבלני צבע, עבודות צבע